Velimeşe OSGB

Velimeşe OSGB

Velimeşe, Ergene ilçesine bağlı bir beldedir. 2015 nüfus sayımına göre 7,983 nüfusa sahiptir. Bölgenin sanayileşmede hızla ilerlemesi nüfusun bir çoğunun da fabrika sanayi bölgelerinde çalışmalarına sebep olmuştur. Velimeşe ortak sağlık ve güvenlik birimi konusunda gelişmiş olan ilçelerimizden birisidir. Mevzuattaki değişimler, sürekli büyüyen ekonomi ve dış dünyaya açılış sürecimizde önemli bir unsur olması gereken iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları ülkemizde yeterli ilgiyi görmemekteydi. Fakat son yıllarda yapılan yasal düzenlemeler sayesinde bu standartlar en iyi şekilde sağlanmaya çalışılmaktadır. Velimeşe iş güvenliği konusunda çalışma hayatında olmayı başarmıştır. Velimeşe iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili uzman temini, risk değerlendirmesi, eğitim, her türlü ölçüm ve danışmanlık hizmetlerini en iyi şekilde yerine getirmektedir. Velimeşe osgb olarak mesleki risklerin önlenmesi ve bu risklerden korunulmasına yönelik çalışmaları da kapsayacak iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin sunulması için çalışmaktadır. Bu kapsamda işyerinin tehlike sınıfı ve çalışan sayısını dikkate alarak iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi görevlendirir. İş güvenliği uzmanı olarak görev yapabilecek kişiler; bakanlıkça belgelendirilmiş mühendis, mimar veya teknik elemanlardır.

İşyerinde var olan ya da dışarıdan gelebilecek tehlikelerin belirlenmesi, bu tehlikelerin riske dönüşmesine yol açan faktörler ile tehlikelerden kaynaklanan risklerin analiz edilerek derecelendirilmesi ve kontrol tedbirlerinin kararlaştırılması amacıyla yapılması gerekli çalışmaları risk değerlendirmesi başlığı altında iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi yapar. Velimeşe osgb listesi dâhilinde bulunan Hekim Park firmalara işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı görevlendirmektedir. Velimeşe osgb firmaları bu kapsamdaki görevleri en iyi şekilde yerine getirmektedir. Velimeşe işyeri hekimliği hastaların sağlık kontrollerinin yapılmasını sağlamakta ve müdahale gerektiren durumlarda çalışanların sağlıklı hale gelmesini sağlamaktadır.

 

Hekim Park İstanbul, Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Tekirdağ daki tüm işyerlerine iş sağlığı ve güvenliği hizmeti sunmaktadır. Ortak sağlık ve güvenlik birimi olarak bünyesinde bulundurduğu iş güvenliği uzmanları ve işyeri hekimleri ile tüm sektörlere hizmet vermekte olup, aldığı pozitif geri görüşler ile yoluna daha daha kararlı ve daha emin şekilde devam etmektedir. Hekim Park oluşturduğu tüm dokümanları web tabanlı isg takip sistemine yükleyip, hem kendi çalışanlarına hem de müşterilerine, gittikleri heryerden Velimeşema imkanını sağlamıştır.

 

05 Ocak 2017
25 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?